Zarabianie w sieci

Czasy, w których obecnie żyjemy, obfitują w różne rodzaje i możliwości zarobkowania. Już nie tylko praca fizyczna czy umysłowa, głównie przed biurkiem w dużej korporacji, ale także popularne i dochodowe zarabianie w internecie. Kiedyś mówił się ”nie siedź tyle przed komputerem, bo nic z tego nie masz” a dzisiaj słowa te są już kompletnie nieaktualne.

Praktycznie w każdym domu, w każdej miejscowości mamy dostęp do internetu. Mnóstwo kafejek internetowych, każda galeria udostępnia sygnał wi-fi. Tak naprawdę, aby zarabiać, potrzebujemy zwykłego laptopa i dostęp do sieci. Wyobraźmy sobie sytuację, w której po pierwsze sami sobie jesteśmy szefem, po drugie to my decydujemy, w jakich godzinach pracujemy i kiedy zrobimy sobie przerwę no i po trzecie, nasz dom jest miejscem naszej pracy i też praktycznie każde miejsce na ziemi. Wydaje się nierealne, a już dzisiaj mnóstwo osób traktuje zarabianie w sieci jako główne źródło dochodu i wcale nie narzeka na finanse.

Weźmy zatem pod lupę kilka opcji i sprawdźmy, czy na prawdę warto podjąć się takich zajęć.

Do niedawna bardzo popularnym sposobem zarobkowania w sieci było tak zwane klikanie i oglądanie reklam. Nie miało większego znaczenia, jakie to były reklamy i czy coś z nich zapamiętaliśmy. Po prostu mieliśmy poświęcić swój czas na to oby obejrzeć je od pierwszej do ostatniej minuty i za to otrzymywaliśmy wynagrodzenie. Stawki może nie były duże, ale poświęcając trochę czasu, systematycznie można było dorobić fajne pieniądze.

Ostatnie lata, praktycznie od 2008 roku dużą popularnością na zarabianie w sieci stały się też kryptowaluty, czyli głównie inwestycja w nie długoterminowo bądź krótkoterminowo grając na tak zwane spadki i wzrosty. Wiele osób zastanawia się jak kupić bitcoin. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Wystarczy bowiem założyć konto na jednej z giełd kryptowalutowych i tam przelać swoje środki. Najprościej zrobić to przy pomocy polskiej giełdy BitBay gdzie za pomocą naszego konta bankowego przelewamy interesujące na środki, które chcemy zamienić właśnie na bitcoina. Gdy już środki znajdują się na giełdzie możemy zamienić je na interesujące nas kryptowaluty. Zanim jednak to zrobimy w pierwszym kroku należy kupić właśnie bitcoina. Jak zatem oszacować, po jakiej cenie go kupimy? Zajrzeć należy na obecne kursy, które jednak zmieniają się bardzo dynamicznie i praktycznie każda godzina to inny kurs. Kurs podawany jest w dolarach. Najlepszym oczywiście rozwiązaniem byłoby kupić po cenie najmniejszej a sprzedać z zyskiem, gdy urośnie. Zdarzały się już przypadki gdzie inwestorzy, kupując 1 bitcoin za kwotę 100 $ sprzedawali go za 10000 $. Rekordowa cena tej kryptowaluty była końcem roku 2017, gdzie cena wahała się ok. 20000 $.
Ruchy takie na giełdzie są jednak bardzo niebezpieczne i możemy oczywiście zarobić, ale jak w każdej inwestycji również stracić. Najważniejsze w graniu na giełdzie kryptowalut jest refleks i wytrzymanie momentów krytycznych, aby nie podążać ślepo za ruchami innych inwestorów. Warto też przeczytać kilka dobrych książek o kryptowalutach, bo jest to zdecydowanie temat przyszłościowy, mimo że już teraz wiele osób zarobiło na nich ogromne pieniądze.

Następną z opcji zarabiania w internecie jest pisanie tekstów, czyli tak zwana praca copywritera. Polega ona na pisaniu krótkich tekstów na przeróżne tematy z życia codziennego, w których to tekstach musimy zawrzeć przedstawione przez zleceniodawcę słowa kluczowe np. w dziedzinie biznes i ekonomia napisać musimy krótki tekst i zamieścić w nim słowo ” jak założyć własną firmę”. Po napisaniu zlecenia otrzymujemy punkty, które wymieniamy na złotówki. Poświęcając osiem godzin dziennie, czyli tyle ile dzień pracy na etacie, wprawna osoba zarobi bez problemu ok. 100 zł bez wychodzenia z domu.

Widzimy zatem, że opcji zarabiania w sieci jest kilka, a to tylko przykłady. Możemy też wypełniać ankiety internetowe czy zajmować się prowadzeniem bloga, czy konta allegro ze sprzedażą produktów. Tak naprawdę to internet staje się powoli miejsce głównych dochodów nie tylko w Polsce i ogranicza nas tylko wyobraźnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here