wzór podania o pracę

Wiele osób starających się o pracę przygotowuje wcześniej dokumenty, o które może poprosić potencjalny pracodawca. Dokumenty te pozwalają na utworzenie profilu kandydata, jak również zebranie niezbędnych danych do oceny, czy ta osoba nadaje się na konkretne stanowisko. Przeważnie wymaganymi dokumentami są: życiorys oraz list motywacyjny. Coraz częściej spotkać się można też z wymogiem dostarczenia podania o pracę.

Wzór podania o pracę – komu się przyda?

Dla kogoś, kto pierwszy raz stara się o pracę, stworzenie podania może okazać się pewnym problemem. Ogólnie zadanie nie jest trudne, ale chcąc zrobić dobre pierwsze wrażenie nie powinno się ryzykować. W internecie dostępne są wzory podań o pracę, więc można taki wzór pobrać i wypełnić swoimi danymi. Trzeba podawać rzetelne informacje, które w razie potrzeby będzie można łatwo poprzeć świadectwami, zaświadczeniami itd. Podanie o pracę powinno być też właściwie zaadresowane. We wzorze tego nie będzie, dlatego też każdy kandydat na stanowisko może sprawdzić, jak nazywa się jego potencjalny przełożony i wpisać w odpowiednim miejscu jego dane.

Uzupełnienie wzoru jest łatwe. Wystarczy znaleźć odpowiednią stronę – przykładem jest https://www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/. Na takiej stronie przeważnie można znaleźć kilka lub więcej różnych wzorów. Wybiera się taki, który pasuje do profilu firmy lub innych kryteriów. Możliwe jest pobranie wzoru w formacie doc lub pdf. Coraz więcej stron umożliwia też skorzystanie z interaktywnego formularza. To opcja idealna na osób niedoświadczonych, bo w formularzu znajdują się podpowiedzi, a nawet moduł sprawdzania treści. Trudno popełnić tam jakikolwiek błąd.

Przeczytaj też: http://elblag24.pl/jak-w-5-krokach-napisac-list-motywacyjny/

Estetyczne i dobrze przygotowane podanie o pracę

W większości miejsc pracy najważniejsza jest rozmowa kwalifikacyjna, bo to właśnie w ten sposób można osobiście poznać pracownika. Niemniej jednak przygotowanie estetycznych i profesjonalnych dokumentów wpływa na uzyskanie zaproszenia na taką rozmowę. Dlatego warto dołożyć starań, by podanie wyglądało we właściwy sposób i zapewniało dostęp do ważnych informacji. Trzeba w nim zwrócić się do pracodawcy i umotywować swoje starania.

Duża ilość dostępnych wzorów podań nie jest przypadkowa. W niektórych firmach bardziej niż w innych liczy się profesjonalizm, merytoryczność, w innych można zachęcić pracodawcę ładną szatą graficzną. Szablony podań gwarantują możliwość łatwego dopasowania wyglądu oraz treści podania do potrzeb. Można też spotkać się z usługą pisania podania na zamówienie – jest to droższa opcja, ale w niektórych przypadkach warto z niej skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here