Rękodzieło dobrym sposobem na biznes?

Jakość i unikatowość produktów, którymi się otaczamy, stają się ostatnio wartościami, za które wiele osób jest gotowe zapłacić ekstra. Zmęczeni bylejakością, tandetnymi ozdobami i psującymi się w kilka chwil przedmiotami, poszukujemy dla tego alternatywy. Dużą popularnością cieszą się już od kilkunastu lat portale i platformy sprzedażowe, nazywane internetowymi galeriami artystycznymi, które pomagają artystom rękodzielnikom sprzedawać wytwory ich rąk.
Przepiękne rękodzieło to różne produkty. Są to zarówno wyłącznie artystyczne produkcje, których jedynym zadaniem jest podnoszenie wrażliwości odbiorcy oraz upiększanie, jak i nadawanie charakteru naszym wnętrzom. Kupując piękny obraz, oryginalną zawieszkę czy ręcznie robiony łapacz snów nie oczekujemy od nich wartości użytkowych. Są jednak też dzieła artystyczne spełniające również funkcje użytkowe. W galerii artystycznej możemy znaleźć na przykład piękne, unikatowe, wykonane w jednym tylko egzemplarzu lub nielicznej serii w danym wzorze koce, poduchy, firany, notesy czy nawet ubrania lub biżuterię. Kto z nas nie chciałby posiadać w swojej garderobie stroju zaprojektowanego przez utalentowanego artystę, samodzielnie od podstaw po ostatni szew przez niego wykonanego. Za takie ubranie gotowi jesteśmy zapłacić wyższą cenę, ponieważ wiemy, że jego wartość jest dużo większa, niż produktu z marketowej półki.
Galerie artystyczne kryją jeszcze więcej niespodzianek. Na przykład ręcznie robiona biżuteria, która wykonana przez zdolne ręce rękodzielnika, dopracowana jest w najmniejszym szczególe. Kupując taką biżuterię, mamy pewność, że nie spotkamy nikogo, kto będzie miał podobny drobiazg na sobie. Artyści wystawiający swoje prace w galeriach zawsze informują, czy dany przedmiot wykonany jest z zachowaniem unikatowości i dostępny wyłącznie w jednej sztuce, czy może jest większa seria tego wzoru. Jaka to znacząca różnica w porównaniu do ofert sieciowych jubilerów, gdzie w każdym butiku mamy identyczne produkty.
Rękodzieło to jest doskonały sposób na biznes w domu produkcja unikatowych przedmiotów może okazać się idealnym rozwiązaniem zarobkowym dla utalentowanych osób, niemogących podjąć się tradycyjnej pracy. Powodów takiej niemożności może być przecież wiele. Na przykład mama, która niedawno urodziła dziecko i teraz wychowuje je na co dzień. Decydując się na pozostanie w domu, nie zatrudniając opiekunki ani nie prosząc babci o pomoc w opiece nad maleństwem, może jednocześnie tworzyć własny biznes. Wolne chwile, które ma, kiedy dziecko śpi, bawi się lub przebywa z tatą, może przeznaczyć na projektowanie i wykonywanie własnych produktów. Rękodzieło wykonywane zarobkowo to też świetny pomysł dla osób, które już pracują zawodowo, ale wieczory i weekendy przeznaczają na swoje hobby. Mogą czynność, którą i tak wykonują regularnie, przemienić w sposób dorobienia do głównej pensji.
Często też panie będące już na emeryturze decydują się na rozpoczęcie biznesu związanego z rękodziełem. Po zakończeniu okresu pracy, którą wykonywały dotychczas, mają dużo czasu, który chętnie wykorzystują na szydełkowanie, robienie na drutach, haftowanie lub sezonowo wykonywanie ozdób świątecznych. Powstają wtedy prawdziwe dzieła sztuki, które warto oferować klientom w galeriach internetowych.
Jednak rękodzieło można sprzedawać nie tylko przez internet. Sezonowo domy kultury oraz urzędy miasta lub gminy organizują różnego rodzaju kiermasze czy imprezy plenerowe. Bardzo często zdarza się to przy okazji Świąt Wielkiej Nocy oraz Bożego Narodzenia. Można wtedy na stoiskach rękodzielników z całego regionu, a nawet całego kraju podziwiać piękne dzieła ich rąk. Popularne są też organizowana w ciepłych miesiącach jarmarki okolicznościowe, często związane z danym regionem, dożynki lub imprezy z okazji obchodów dni danego miasta. Również na takich imprezach spotkać można wystawców oferujących swoje rękodzieło na sprzedaż. Kiedy to my wykonujemy takie prace i chcemy pokazać się światu, wystarczy, że dowiemy się o najbliższe wydarzenie i zgłosimy się jako wystawca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here