Przyszłościowe zawody

Wybór kierunku studiów musi być przemyślany. Kierować powinniśmy się nie tylko tym, co lubimy robić oraz czym się interesujemy – musimy wziąć pod uwagę to, aby kierunek był bardzo przyszłościowy. Obecnie dużą popularnością cieszą się studia z marketingu, wszelkie trendy na rynku głoszą, że jeszcze przez długi czas, ten kierunek będzie bardzo przyszłościowy i popularny. Marketingowiec znajdzie pracę właściwie w każdej korporacji, oczywiście jeśli swoje studia uzupełni odpowiednimi kursami oraz będzie władał perfekcyjnie przynajmniej jednym językiem. Oczywiście, im więcej języków, tym dla nas lepiej. Marketingowiec zajmuje się ustalaniem strategii sprzedaży oraz dba o to, by produkt lub usługa trafiła do dużej rzeszy potencjalnych klientów. Zazwyczaj osoba taka zarabia sporo pieniędzy, praca jest jednak ciężka i trzeba mieć pewne predyspozycje. Na pewno musimy być osobą bardzo kreatywną, sumienną oraz pewną siebie. Marketing wiąże się czasami z wyjazdami służbowymi i wielogodzinnymi spotkaniami ze swoimi inwestorami oraz z zarządem. Zazwyczaj ta praca zalicza się do twórczych, ale i stresujących. Można powiedzieć, że w obecnych czasach marketing jest to najbardziej potrzebna gałąź w naszej firmie.

Dobrym zawodem jest logistyk lub spedytor. Niestety, ale obecnie na rynku praca w tym zawodzie jest, badania rynku są jednak niepokojące i mogą zmartwić wszystkich ludzi pracujących w logistyce. Zarobki są raczej słabe, pracy jest bardzo dużo i jest ona wyczerpująca. Największe zapotrzebowanie na ludzi, który pracują w tym zawodzie jest w stolicy naszego kraju. Studia logistyczne warszawa są więc pełne studentów, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę związaną z logistyką. Po takim kierunku zazwyczaj trzeba odbyć staż w jakiejś wielkiej korporacji lub w małej firmie. Spedytor ma trochę inne zadania niż logistyk, ale zazwyczaj są to pokrewne zawody. Spedytor zajmuje nieco inne miejsce w łańcuchu dostaw, jest tym elementem końcowym. Planuje bowiem transport swojego produktu do różnych punktów na świeci. Planowanie transportu jest czasami związane z wieloma czynnikami, musimy brać pod uwagę korki na mieście oraz święta, które aktualnie odbywają się w danych krajach. Dodatkowo musimy liczyć się, że będziemy musieli pracować też w nocy, niekiedy pełnić dyżury w święta odbierać mnóstwo telefonów od wzbudzonych kierowców lub klientów czekających na nasz produkt. Korporacje zazwyczaj płacą więcej swoim pracownikom, nie jest to jednak reguła. Możemy zarobić dużo pieniędzy, jeśli pracujemy dla firmy amerykańskiej, nieco mniej płacą Niemcy, najmniej chyba zarobimy w firmie francuskiej. Niestety, ale podobno praca w logistyce niebawem przestanie być prestiżowa i przestanie się opłacać. Ludzie będą powoli zastępowani przez roboty, maszyny będą wykonywać towar i zamawiać surowce poprzez specjalne systemy komputerowe. Wszystko to będzie ze sobą połączone i będzie tworzyć sieć, która podobna jest do obecnego łańcucha dostaw. Są też koncepcje, które głoszą, że niebawem transport będzie zmasowany i automatyczny. Pilot będzie kierował wieloma pojazdami autonomicznymi, które będą musiały dowieźć dobra z punktu A do punktu B. Zazwyczaj nie bierzemy tych pomysłów poważnie, jednak warto zwrócić uwagę, że Kopernikowi też kiedyś nikt nie wierzył, a Internet był tworem nie do pomyślenia. Wystarczy też zobaczyć, jak obecnie rozwija się przemysł telefonów komórkowych oraz komputerów. W niedługim czasie świat może ulec zmianom, którym będziemy musieli się w ten lub w inny sposób całkowicie podporządkować. Warto więc wybierać studia, co do których przyszłości możemy być pewniejsi. Na pewno takim kierunkiem jest psychologia oraz psychiatria.
Są to zawody, które nie będzie dało się zastąpić robotem. W tym kierunku ważny jest kontakt z drugim człowiekiem, jego bliskość zrozumienie oraz empatia. Od robota tego nie otrzymamy. Takim przyszłościowym zawodem może być też ogrodnictwo. Rynek na razie nie potrzebuje zbyt dużej ilości rolników oraz ogrodników, ale niebawem może ulec to zmianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here