Skąd zabrać pieniądze na nagłe wydatki?

W naszym życiu pojawiają się czasem momenty, kiedy nagle potrzebujemy gotówki, znajdujemy się w sytuacji pod bramkowej albo wręcz przeciwnie – bardzo chcemy jechać na wakacje do ekskluzywnego hotelu. W takim momencie potrzebujemy dodatkowej kasy i szukamy możliwości jej zdobycia. Możemy pożyczyć pieniądze od rodziny, niektórzy jednak zrobią wszystko, aby tego nie uczynić. Wolą sto razy bardziej udać się do banku i zapłacić nawet ogromne odsetki, niż stać się wdzięcznym krewnym, który tylko czeka, aby dług wdzięczności spłacić. Długi zaciągane u rodziny trzeba spłacać, nawet kiedy rodzina nie chce od nas dodatkowych odsetek albo przysług, cały czas gra nam w głowie myśl, że jesteśmy dłużnikami i nie wypada odmawiać, kiedy nas o coś proszą. A bywają takie prośby uciążliwe. Możemy na przykład codziennie wozić naszego starszego brata na zakupy. Może być to dla nas naprawdę uciążliwe. Lepiej pomyśleć o wizycie w banku. Możemy znaleźć tam różne oferty. Zazwyczaj trzeba przeglądnąć oferty wszystkich banków i znaleźć taką, która interesuje nas najbardziej.

Jest to bardzo niewygodne i pochłaniać może bardzo dużo naszego czasu i energii. Wystarczy sobie wyobrazić, że wchodzimy do każdego banku, czekamy w kolejce a następnie wysłuchujemy oferty, którą bank dla nas ma. Czasami trudno przebić się przez ten bełkot fachowy i po odwiedzeniu paru banków możemy mieć niezły mętlik w głowie. Panie w bankach będą nas przekonywać, że ich oferta jest najlepsza oraz, że powinniśmy skorzystać z usług właśnie tego banku, a nie innego. Innym pomysłem na zdobycie wiadomości o aktualnych ofertach jest sprawdzenie rankingów internetowych. W tym miejscu znajdziemy zestawienie wszystkich promocji oraz warunków zabrania kredytu. Możemy na spokojnie posiedzieć w domu, otworzyć przeglądarkę i poszukać wiadomości, które nas interesują. Takie informacje mogą być lekko przekłamane, robione są przez ludzi, którzy wcale nie muszą znać się na bankowości. Mogą być też przekoloryzowane i nie do końca prawdziwe.

Poszukiwanie takich wiadomości na własną rękę może być dla nas bardzo kłopotliwe, po pewnym czasie możemy pogubić się w ilościach pożyczek. Rankingi będą nas informować, który bank jest dla nas najlepszy, ale nie będziemy dokładnie pewni, czy w umowie nie ma żadnego haczyka, który został przemilczany przez osobę, która tworzyła rankingi. W tym momencie możemy udać się do pośrednika finansowego. Jest to człowiek, który zna się dokładnie na ofertach banków oraz jego wiadomości są dokładne i bardzo aktualne. Na dodatek nie musimy płacić takiej osobie, ponieważ płaci jej bank, w którym weźmiemy kredyt za jego pośrednictwem. Pośrednicy kredytowi warszawa chętnie dojeżdżają do swoich klientów, nie musisz więc wychodzić z domu. Jeśli masz ograniczony czas – pośrednik załatwi wszelkie potrzebne papiery za ciebie. Wystarczy, że dysponujesz zaświadczeniem o dochodach oraz kopią swojej umowy o pracę. Takie dokumenty są niezbędne, jeśli chcemy brać kredyt na dużą kwotę. Bank sprawdza wtedy naszą zdolność kredytową, a my czekamy na jego odpowiedź.

Po pewnym czasie otrzymujemy wszystkie potrzebne dokumenty od naszego pośrednika, wybieramy oczywiście najlepszą dla nas ofertę i podpisujemy papiery. Tak, jak wspomniano, nie płacimy pośrednikowi kredytowemu, tę kwestię załatwia bank, z którym my podpisujemy umowę. W przypadku, gdy nasza zdolność kredytowa nie jest dla banku dogodna – otrzymujemy odmowę, a sami możemy zgłosić się do instytucji finansowej. Dostaniemy tam niewielką pożyczkę na krótki okres. Dokładnie musimy przemyśleć ten krok, bo możemy się wpakować w niezłe tarapaty. Niespłacona na czas pożyczka może się za nami ciągnąć jeszcze przez wiele lat, w rezultacie będziemy mieć problemy finansowe, ponieważ na rynku są firmy o drakońskich odsetkach. W tym przypadku dokładnie czytamy umowę, nie jest przesadą skontaktować się wcześniej z prawnikiem, który wskaże nam wszystkie zagrożenia. Takie umowy pisane są zazwyczaj językiem, którego możemy nie zrozumieć. Nie ma się czego wstydzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here