Praca przez internet

W dobie internetu wiele osób decyduje się na poszukiwanie tak zwanej pracy online. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla matek wychowujących dzieci, osób opiekujących się chorymi chcących dorobić lub osób, które po prostu nie lubią wychodzić z domu, pracować w tłumie czy też tracić czas na dojazdy. Praca przez internet stała się również ważnym sposobem na pozyskiwanie dodatkowych dochodów przez osoby niepełnosprawne, które niejednokrotnie ze względu na bariery architektoniczne nie są w stanie podjąć innej pracy.
Istnieją różne formy pracy przez internet:
– klikanie w reklamy (w tym przypadku żeby zarobić jakieś większe pieniądze trzeba by było klikać dzień i noc, przy założeniu, iż znajdziemy dobrą platformę można zarobić kilkadziesiąt złotych miesięcznie);
– płatne wypełnianie ankiet ( podobnie jak w poprzednim przypadku kokosów nie zarobimy, wybierając te formę pracy przez internet trzeba korzystać z wielu równych stron oferujących wypełnianie ankiet);
– tłumaczenie tekstów (płaca dobra, jednak wymagana jest zawsze perfekcyjna znajomość języka);
– pozycjonowanie stron, tworzenie stron www, programowanie (tylko dla osób z wykształceniem informatycznym);
– wszelkiego rodzaju chałupnictwo ( np. szycie ubrań czy popularne niegdyś składanie długopisów);
– oraz najbardziej opłacalna praca przez internet przepisywanie tekstów.
Dlaczego przepisywanie tekstów jest opłacalne? Przede wszystkim dlatego, że za taką usługę możemy nieźle zarobić- stawki w zależności od naszego doświadczenia wahają się od kilku do kilkunastu złotych za stronę (przy bardziej specjalistycznych tekstach nawet kilkadziesiąt złotych). Mówiąc o doświadczeniu należy również pamiętać o podstawowych wymaganiach jakie stawiają potencjalni pracodawcy. Zwykle idealny kandydat to osoba z co najmniej średnim wykształceniem, pisząca szybko na klawiaturze (najlepiej bezwzrokowo). Oprócz tego oczywiście trzeba świetnie znać pakiet MS Office. Jeśli chodzi o umiejętności miękkie to dotyczą one głównie takich cech jak staranność, skrupulatność, terminowość, samodzielność w działaniu, wytrwałość. Bardzo częstą praktyką jest pisanie tekstów próbnych na czas w celu weryfikacji zdolności przyszłego pracownika. Pracując w ten sposób można liczyć na umowę o działo lub zlecenie. Jednak zdecydowana większość osób woli pracować jako freelancer bez żadnego etatu. Jest to zrozumiałe z uwagi na większe możliwości zarobkowe.
Pracując przy przepisywaniu tekstów należy mieć na względzie, iż będziemy mieli do czynienia z różnymi np. maszynopis czy rękopis (ten jest zdecydowanie trudniejszy ze względu na trudności w odczytywaniu niektórych charakterów pisma). Pierwszy etap pracy nad tekstem to przepisanie go do wymaganego przez zleceniodawcę programu komputerowego. Drugi etap to zwykle formatowanie tekstu. Nie bez powodu zleceniodawcy wpisują w wymagania doskonałą znajomość środowiska MS Office. Bowiem przepisany tekst zazwyczaj trzeba wyjustować, dodać numerację stron, wstawić odpowiednie marginesy, nagłówki, stopki, akapity.
Decydując się na ten rodzaj pracy zarobkowej dobrze jest mieć tak zwane lekkie pióro. Bywa tak że klient wymaga od nas przeredagowania, poprawienia tekstu. Oczywiście wszelkie poprawki muszą zostać skonsultowane ze zleceniodawcą. W żadnym wypadku natomiast nie wolno pokusić się o samowolkę wprowadzając z miany w tekście, ponieważ najpewniej spotka się to z dezaprobatą i utratą pieniędzy.
Poszukując pracy przez internet przy przepisywaniu tekstów warto śledzić portale z ofertami pracy, zaglądać na portale społecznościowe, korzystać z pomocy znajomych, rejestrować się na różnych stronach internetowych i platformach oferujących możliwość zarabiania online.
Zawsze jednak warto sprawdzić czy dana firma, strona jest wiarygodna i wypłacalna.
Zatem przepisywanie tekstów okazuje się być dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy, jednak warto rozważyć inne możliwości zarabiania przez internet, ponieważ łącząc kilka różnych form można zdecydowanie więcej zarobić. Wtedy praca online może stać się alternatywą dla pracy stacjonarnej a nie jedynie dodatkową możliwością zarobienia pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here