Język angielski to klucz do wiedzy

0
891

Angielski opanował świat. Nie miał lekko, walczył z hispzańskim i chińskim, ale w końcu mu się udało. Mimo że według wikipedii, chińskim i hispzańskim mówi więcej osób niż angielskim, to angielski stał się językiem międzynarodowym. Hiszpańskim porozumiesz się w Hiszpani czy Ameryce, ale już nie w Niemczech, Francji czy Polsce. Jeśli znasz angielski – w każdym z tych krajów z łatwością znajdziesz kogoś kto mówi po angielsku.

Angielski w internecie

Ponad 55% stron internetowych jest stworzonych w języku angielskim. Znajomość angielskiego pozwala przeczytanie praktycznie każdej strony www na świecie – czyli daje nieograniczony dostęp do wiedzy. Nie wystarczy znajomość tylko 1 czasu, np Present Perfect, niestety konieczna jest znajomośc wielu czasów teraźniejszych, jak Past Perfect, który jest bardzo trudnym czasem czy choćby Future Simple czy też wiele konstrukcji gramatycznych. Bez znajomości słówek angielskich też nic nie zdziałamy. Można zaryzykować stwierdzenie, że to właśnie nauka słownictwa angielskiego powinna być pierwszym krokiem naszej nauki.

Angielski a szkolnictwo wyższe

Polskie uczelnie nie są zbyt rozpoznawalne na świecie, jeśli ktoś więc myśli poważnie o karierze, warto studiować za granicą. Do tego musisz mieć angielski opanowany w stopniu Advanced. Ale nawet jeśli zdecydujesz się na jedną z polskich uczelni wyższych – tam też wiele podręczników jest po angielsku. Niestety jeśli chciałbyś tylko opierać się na polskojęzycznych książkach, zakres twojej wiedzy będzie bardzo ograniczony.

Czy angielski jest trudny do opanowania?

Angielski jest jednym z łatwiejszych języków do nauki. Oczywiśnie nie oznacza to że nie jest pełen niuansów, jakiś dziwnych nieoczekiwanych wymówień, okropnych reguł i co najgorsze, wielu wyjątków, ale wciąż jest znacznie prostszy niż wiele innych języków. Do tego jego wszechobecność i łatwość pozyskania materiałów edukacyjnych powoduje, że wydaje się znacznie łatwiejszy niż jest w rzeczywistości.

Naukę zaczyna się od kilku czasów gramatycznych, chodzi tu o te podstawowe czasy jak Present Perfect, Present Simple. Oczywiście, słownictwo to klucz i bez nauki słówek daleko nie zajdziemy. Możesz znać zasady czasów jak Past Perfect czy Present Perfect, Future Perfect, ale nigdy ich nie użyjesz, jeśli nie będziesz znał słownictwa, dzięki któremu będziesz mógł wykorzystać poznane konstrukcje gramatyczne, nie?

Jeśli poszukujesz darmowych materiałów do nauki angielskiego, w necie znajduje się ich cała masa, np ciekawy artykuł poswięcony nauce angielskiego gdzie uczyć się angielskiego za darmo. Mamy nadzieję że przekonaliśmy cię do nauki angielskiego, szczególnie, że gramtyka angielska jest dość prosta a język jest bardzo przydatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here