nauka języków obcych
Fot. Pexels.com

Nauka języków obcych to coś co robimy od szkoły podstawowej, a czasami nawet wcześniej. Czy jest nam, aż tak potrzebna? Co może nam dać? Czy mieszkając w Polsce i pracując w firmie, gdzie nie używa się żadnego języka obcego warto się go uczyć?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/dlaczego-warto-uczyc-sie-jezykow-obcych/

Nauka języków obcych, a praca

Powszechna i stale przyspieszająca globalizacja sprawia, że w bardzo wielu miejscach wykorzystuje się co najmniej jeden język obcy. Najczęściej jest to angielski, który stał się językiem międzynarodowym. Popularne są jeszcze niemiecki, rosyjski, czeski oraz języki skandynawskie.

Znając przynajmniej jeden język obcy zyskujemy większe szanse na zatrudnienie, a także utrzymanie pracy. Niekiedy może się z tym wiązać uzyskanie awansu. Nigdy nie wiadomo czy firma, w której pracujemy nie rozpocznie ekspansji na inne rynki. Warto o tym pomyśleć.

Ponadto według badań przeprowadzanych w Szwajcarii wykazano, że osoby, które posługują się biegle dwoma językami, w tym jednym ojczystym uzyskują, aż o 20% większe zarobki. Jest to znacząca różnica.

Jakie możliwości daje nauka języków obcych?

Poza opisanymi już zarobkami nauka języków może polepszyć zdolności kognitywne. Głównie są to lepsze zapamiętywanie oraz dłuższe utrzymanie koncentracji. Jest to świetny sposób do trenowania mózgu. Ponadto wykazano, że osoby, które znają więcej języków obcych posiadają lepszą umiejętność rozwiązywania problemów.

Posługiwanie się kilkoma językami jest też możliwością na poznanie nowych, interesujących ludzi. Przyjaciele we Włoszech, Francji, Meksyku, Indiach, Brazyli to możliwość na poznanie innej kultury i kuchni. Jest to okazja do wymiany doświadczeń, a także rozmowy o wszystkim. To bardzo ciekawe rozwiązanie ponieważ zacieśniając więzy jednocześnie się uczysz. Czy to nie wspaniałe?

Bezwątpienia nauka języków obcych jest ważna w dzisiejszym świecie. Warto zabrać się za to już od młodzieńczych lat, aby z czasem biegle posługiwać się kilkoma językami. Jeśli masz już nieco więcej doświadczenia zawodowego to również zadbaj o poszerzenie swoich horyzontów.

Zobacz też: http://www.inwestycyjnawolnosc.pl/metoda-krebsa-uczenia-sie-jezykow-obcych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here