Jak pakować

Pakowanie artykułów, w szczególności kruchych lub wrażliwych na uszkodzenia, bywa udręką. Z jednej strony zależy nam na bezpieczeństwie przesyłki, z drugiej zaś liczymy na niskie koszty wysyłki. Te kwestie można ze sobą pogodzić. Jakie są niedrogie i sprawdzone sposoby na bezpieczne pakowanie?

Karton i tektura – elementy, które znaczą więcej niż myślisz

Zacznijmy od zewnętrznego opakowania przesyłki. To, co znajdzie się na zewnątrz zawartości ma ogromne znaczenie. Od tego zależy, w jakim stanie wysyłany artykuł dotrze do adresata. Zamiast pozornie oszczędzać na kupnie nowych pudeł kartonowych, wybierając zbędne opakowania znalezione w domu, lepiej wydać te kilka złotych i skorzystać z wytrzymałych, trwałych i odpornych na uszkodzenia pudełek.

Tego typu kartonowe pudła znajdziemy na poczcie, w sklepach stacjonarnych z artykułami papierniczymi, a także w internetowych punktach, jak chociażby E-hurtownia-opakowan.pl. Ich atutem jest dostępność w różnych wymiarach, a także odmiennej konstrukcji, w tym rodzaju zastosowanej fali w tekturze oraz sposobie zamykania. Najtrwalsza tektura to potrójna fala. Takie kartony są wytrzymałe i można w nie zapakować cięższe przedmioty. Z kolei te niewielkie i lekkie artykuły wystarczy umieścić w opakowaniach fasonowych.

Wybierając pudełko ściśle dopasowane konstrukcją oraz wymiarami, sprawniej zapakujemy zawartość i zapewnimy jej bezpieczny transport.

Wypełnienie wewnątrz paczki

We wnętrzu paczki nie może zabraknąć wypełniacza, który rozwiąże problemy wolnych przestrzeni i uderzających o ścianki kartonu lub o siebie pakowanych produktów. To szczególnie ważne, gdy wysyłamy kruche i delikatne artykuły bądź elektronikę wrażliwą na jakiekolwiek poruszenia.

Wypełnienie powinno być lekkie, aby koszty wysyłki nie zaczęły przewyższać wartości całego pakunku. Taki transport byłby kompletnie nieopłacalny. Za wypełniacz może zatem posłużyć folia bąbelkowa, która jest lekka i nadaje się do zabezpieczania dowolnych artykułów umieszczanych w kartonie. Innym rozwiązaniem są poduszki powietrzne. Ich atutem jest nie tylko lekkość. Cechuje je biodegradowalność, co oznacza, że mamy do czynienia z akcesorium do pakowania, które jest ekologiczne. Na podobne zalety można liczyć, wybierając skropak. Niewielkich rozmiarów wypełniacz przypominający kulki, które bardzo dokładnie wypełniają wszystkie wolne przestrzenie w paczce.

Dyskretna przesyłka

Nierzadko zdarza się, że zawartość pakunku jest wartościowa – nie tylko pod względem materialnym. Sprzedawca lub klient prywatny, którzy decydują się na przesyłkę, nie chcą, aby zawartość była widziana przez osoby niepożądane. W końcu okazja czyni złodzieja, a dyskrecja dla niektórych odbiorców jest równie ważna, co jakość i cena zakupionego przedmiotu.

Aby przesyłka pozostała tajemnicą dla osób postronnych, warto zastosować folię stretch, ale kolorową. Posiada ona te same właściwości co transparentna folia stretchowa, jednak kolor nie pozwala na dostrzeżenie zawartości pakunku. Poza tym to dodatkowo świetne zabezpieczenie przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych, i wreszcie praktycznie żaden dodatkowy koszt wysyłki.

Pakowanie i zabezpieczanie przesyłek nie musi być udręką. Nie musi również wiązać się z wysokimi kosztami. Wymienione materiały i akcesoria nie są drogie w zakupie i zastosowaniu, ponadto mają znikomy wpływ na koszty wysyłki. Zainwestujmy w artykuły ochronne i pakowe, aby nie martwić się o to, co znajdzie się w rękach odbiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here