Zastosowanie betonu komórkowego

Beton komórkowy to jeden z najkorzystniejszych materiałów do budowy wszelkich budynków mieszkalnych i usługowych. Jego cena, cechy swoiste oraz łatwość w użyciu tworzą z niego nowoczesny materiał budowlany. W jaki sposób możemy go wykorzystać?

Beton komórkowy w stanie surowym

Beton komórkowy w zależności od rozmiaru i gęstości z powodzeniem sprawdza się przy tworzeniu zewnętrznych ścian budynków aż do 4 kondygnacji. Poprzez swoją zwiększoną chłonność nie sprawdzi się jedynie przy budowie ścian fundamentowych. Sam beton jest lekki, łatwy w obróbce i tani. Z powodzeniem zastępuje dotychczas stosowaną cegłę, ponieważ przy niskiej gęstości (przy dużej porowatości) wykazuje wysokie właściwości termoizolacyjne. Jednocześnie w odróżnieniu od cegły jest materiałem lżejszym, co zmniejsza ilość zbrojeń, a także większym, co przyspiesza prace budowlane. Co ważne, jest również tańszy od cegły. Podczas obróbki pozostawia również mniej odpadów a te, które zostaną, możemy wykorzystać do innych celów.

Wykończenie mieszkań

Beton komórkowy (https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/cegly-pustaki-beton-komorkowy-zbrojenie/beton-komorkowy) znakomicie sprawdza się przy tworzeniu ścian działowych oraz nośnych, mimo że wykazuje niską akustyczność. Dla zachowania równowagi warto zwrócić uwagę na jego gęstość i szerokość. Beton Ytong to idealne rozwiązanie na szybkie i tanie podzielenie przestrzeni. Nie sprawia również żadnych problemów podczas ewentualnej rozbiórki ściany. Idealnie zastąpi nadproża przy niedużych obciążeniach. Idealnie sprawdzi się w roli ścianki barowej między kuchnią a salonem lub jako podstawa wyspy. Jest materiałem kruchym, więc należy obchodzić się z nim delikatnie, a jednocześnie chłonnym, dlatego wymaga dodatkowe zabezpieczenia w wilgotnych pomieszczeniach. Takiego zabezpieczenia wymagają jednak wszystkie materiały do budowy ścian, więc nie można nazwać tego wadą.

Architektura ogrodowa

Beton komórkowy możemy wykorzystać również w innych celach niż budowlanych. W ogrodzie możemy zrobić z niego ścianki oporowe, donice betonowe, czy grilla murowanego, ponieważ jest ognioodporny. Sama konstrukcja będzie postawiona szybko i tanio. Po zakończeniu prac wystarczy go otynkować i pomalować, aby tworzył małą architekturę ogrodową. Do łączenia poszczególnych elementów możemy obyć się bez konieczności rozrabiania cementu i skorzystać z szybszego murowania za pomocą specjalnej zaprawy klejowej do betonu komórkowego.

Zastosowanie betonu jest wszechstronne. Różnorodne gęstości i rozmiary pozwolą na stworzenie wielu elementów konstrukcyjnych. Warto skorzystać z oferty betonu komórkowego wraz z dostawą na budowę, jaką oferuje sklep internetowy Bricoman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here