Jak zapewnić bezpieczeństwo informacji zawartej w dokumentach?

W związku z zaostrzonymi wymaganiami bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych, równie istotne stały się wymagania, co do niszczenia dokumentów. Wyrzucając dokumenty, często nie jesteśmy świadomi tego, jak cenne informacje się na nich znajdują. Po wyrzuceniu, prywatne informacje, takie jak dane osobowe, czy dane poufne, mogą być wykorzystane przez kogoś innego. Dlatego tak ważne jest, by w odpowiedni sposób przeprowadzić proces niszczenia dokumentów.

O niszczeniu dokumentów

Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się profesjonalnie niszczeniem dokumentów. Proces przebiega w kontrolowany i nieszkodliwy dla środowiska sposób. Wszelkie procesy są zgodne z obowiązującymi normami polskiego prawa. Procedury przyjmowania i niszczenia dokumentów są niezawodne i tajne. Firmy zobowiązują się do utrzymania tajemnicy i pełnego zatajenia treści dokumentów. Wszelkie procesy zachodzące w zakładach są nowoczesne i zaawansowane technologicznie. Niektóre firmy oferują dodatkową usługę, która polega na stworzeniu filmu dokumentującego proces niszczenia dokumentów. Niszczenie dokumentów na filmie jest przekazywane w formie elektronicznej.

Jak wygląda proces niszczenia dokumentów?

Proces zaczyna się w momencie otrzymania zlecenia na odebranie dokumentów. Następnie paczka z dokumentami lub nośnikami jest odbierana przez kurierów z danej firmy. Dokumenty są zamykane w szczelnych pojemnikach, które zamykane są na klucz. Po odebraniu przesyłki, kurierzy dostarczają pojemniki do specjalistycznej placówki. W jednym transporcie możliwe jest przewiezienie dokumentów jedynie z jednej firmy. Nośniki zabezpiecza się w pojemnikach dodatkowo plombowanych, które są umieszczane w samochodach. Nośniki są przewożone w bezpiecznych i przystosowanych do ich transportu pojazdach. Dokumenty są ważone na miejscu, a następnie ładunek jest rozpakowywany w specjalnej hali. Samo niszczenie dokumentów następuje do 48 godzin od rozładunku. Niszczenie nośników przeprowadza się na specjalnych urządzeniach. Po zakończeniu procesu na ręce klienta składany jest certyfikat, który potwierdza zniszczenie dokumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here