wspólność ustawowa majątkowa małżeńska

Jeśli planujesz rozwód w najbliższym czasie, musisz wiedzieć, że wszystko to, czego wspólnie dorobiło się małżeństwo ze wspólnością ustawową majątkową zalicza się do majątku wspólnego. Często wspólność ustawowa majątkowa małżeńska jest sporym problemem, szczególnie kiedy decydujesz się na rozwód, a do gry wkracza prawnik. Rozwód – Warszawa prowadzony z pomocą adwokata z doświadczeniem zostanie na pewno udzielony znacznie szybciej, aniżeli w przypadku rozprawy prowadzonej bez udziału wykwalifikowanych adwokatów.

Wspólność ustawowa majątkowa małżeńska automatycznie ustaje wtedy, kiedy sąd uzna rozpad pożycia małżeńskiego i udzieli rozwodu. To jednak niejedyny aspekt związany ze wspólnym majątkiem. Dotychczasowe środki pieniężne na wspólnym rachunku bankowym, auta, nieruchomości oraz inne dobra należące do majątku wspólnego muszą zostać podzielone po rozwodzie. To często spory kłopot dla byłych małżeństw i kwestia powodująca liczne sprzeczki.

Prawnik – rozwód. Warszawa to miasto, gdzie na pewno znajdziesz adwokata!

Po ustaniu instytucji małżeństwa w Polsce warto też zadbać o to, aby dotychczasowy majątek rzetelnie podzielić pomiędzy byłych małżonków. Wcześniejsza wspólność ustawowa majątkowa małżeńska wcale nie musi oznaczać, że po rozwodzie dwie osoby dojdą łatwo do porozumienia. Kiedy jest to niemożliwe, okazuje się, że kluczem do rozwiązania problemu będzie dobry prawnik. Rozwód – Warszawa trwa najczęściej od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Wiele zależy od tego, jak mocno skomplikowana jest sprawa rozwodowa, jak wygląda podział majątku oraz czy byłe małżeństwo posiadało nieletnie dzieci.

Ile kosztuje dobry prawnik rozwodowy?

Nie ma jednego, ogólnego cennika usług adwokackich w zakresie prowadzenia spraw rozwodowych, o podział majątku lub ustalenie opieki nad dzieckiem. Niezależnie od tego czy w związku obowiązywała wspólność ustawowa majątkowa małżeńska czy też nie, koszty pomocy dobrego prawnika to najczęściej od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Koszty mogą wydawać się spore, choć biorąc pod uwagę zakres działalności adwokata w zakresie rozwodów – okazuje się, że niekoniecznie. Pamiętaj, aby zawsze wybierać tylko znaną i polecaną osobę, która działa jako prawnik. Rozwód – Warszawa to często wpisywana fraza w wyszukiwarki internetowe, pod którą kryją się najlepsi specjaliści w tym mieście i nie tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here