Samochód elektryczny w niskiej miesięcznej racie

Coraz częściej na drogach możemy spotkać samochody z zielonymi tablicami rejestracyjnymi. Co one właściwie oznaczają? Oznaczają one to, że samochód zasilany jest energią elektryczną, a nie paliwem, a więc są one całkowicie ekologiczne. Jednak, czy rzeczywiście kupno samochodu elektrycznego się opłaca? Szybujące w ostatnim czasie ceny paliwa, brak surowców i coraz to drożejące części samochodowe sprawiają, że posiadanie własnego samochodu, jego użytkowanie oraz serwis stają się coraz mniej opłacalne.

Samochód elektryczny dla firmy – czy to się opłaca?

Na szczęście powstały programy dopłaty do samochodów elektrycznych dla firm, jak na przykład program Volkswagen Financial Services „Mój elektryk”, gdzie w sposób prosty i bez zbędnych formalności możesz złożyć wniosek o dofinansowanie do takiego samochodu. Wysokość dofinansowań sięga do 27 000 zł w przypadku samochodów osobowych i do 70 000 zł w przypadku samochodów dostawczych. Co ważne, ubiegać o dotację mogą się również osoby, które swój pojazd nabyły po 1 maja 2020 r.

Jakie są zasady dopłat do samochodów elektrycznych dla firm i co zrobić, aby takie dofinansowanie otrzymać?

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, to skontaktować się z doradcą w salonie dealerskim grupy Volkswagen. Sprzedawca omówi z Tobą Twoje potrzeby i w oparciu o nie wybierze z Tobą najlepszą formę finansowania samochodu i razem złożycie wniosek o finansowanie. Kiedy dostaniesz pozytywną decyzję o finansowaniu, razem ze swoim sprzedawcą wypełnisz wniosek o dotację. Następnie dealer poinformuje Cię o przyznaniu dotacji i planowanym terminie odbioru samochodu. Gdy odbierzesz samochód, dostaniesz również naklejki i instrukcję oklejenia samochodu, zobowiązuje Cię do tego umowa o dofinansowanie. Proste? Banalnie proste! Wystarczy odwiedzić stronę https://emobility.vwfs.pl/dofinansowanie/firma, gdzie możesz poznać szczegóły całego programu i dowiedzieć się więcej. Oprócz tego na samym dole strony znajdziesz formularz kontaktowy, wystarczy go wypełnić, aby skontaktował się z Tobą Twój doradca.

Czy czegoś potrzebujesz, aby uzyskać finansowanie z programu „Mój elektryk” dla firm?

Tak, potrzebujesz tylko i wyłącznie numeru NIP i REGON swojej firmy, żaden wkład własny nie jest wymagany, bo z Volkswagen Financial Services możesz wziąć samochód w leasing bez żadnego wkładu własnego!

Samochód w leasing możesz wziąć na 2, 3 lub 4 lata, a umowa o dofinansowanie zobowiązuje Cię do tego, abyś korzystał z samochodu minimum 24 miesiące. Po tym czasie, gdy Twoja umowa leasingowa się skończy (jeśli taki program finansowania wybrałeś) możesz zwrócić samochód i wybrać nowy model w ramach kolejnej umowy leasingowej, wykupić auto lub oddać samochód, a Twoje finansowanie dobiega końca. W Volkswagen Financial Services Twoja rata będzie dużo niższa, niż klasycznego finansowania, bo nie spłacasz całej wartości samochodu, a jedynie jego przewidywaną utratę wartości. Wszyscy wiemy, że samochody tracą na wartości najbardziej przez pierwsze 3 lata, na szczęście przy takiej formie finansowania nie musisz się o to martwić – więcej informacji znajdziesz na: https://emobility.vwfs.pl/artykul/samochody-elektryczne-w-miesiecznej-racie-od-1013-zlotych.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here