Rozwód bez alimentów

Każdy z nas ma w rodzinie lub pośród znajomych jedną parę, której nie udała się wspólna wędrówka przez życie. Najpierw był piękny ślub, bajkowe wesele, a następnie miłość wygasła. Zamiast niej pojawiła się okrutna obojętność, a nawet niechęć do wspólnego życia.

Jeżeli ze związku nie urodziły się dzieci sprawa rozwodowa może być przeprowadzona dość szybko. Wystarczy ustalić, że żadne z małżonków nie ponosi winy za to co się stało. Rozwód bez orzekania o winie jest dość częstym wyborem wśród tych małżonków, którzy chcą jak najszybciej odzyskać wolność i ponownie ułożyć swoje życie. Oczywiście nie mogą być oni mocno skłóceni, ponieważ wręcz niemożliwe jest rozstanie w przyjaznej atmosferze. Niestety wiele osób zmaga się z własnymi emocjami oraz poczuciem porażki, dlatego nie jest w stanie wybrać tego sposobu rozstania. A szkoda. ponieważ jest to chyba najprostszy sposób na pożegnanie się z nieudanym małżeństwem. taką sytuacją kilkanaście lat po złożeniu przysięgi małżeńskiej. Oczywiście jeżeli małżonkowie zdecydują na wywlekanie przysłowiowych brudów ze swojego życia, mogą zyskać pewnego rodzaju korzyści.

Osoba obwiniona o rozpad małżeństwa będzie musiała co miesiąc płacić alimenty, a także rozstać się nie tylko z byłym małżonkiem i dzieckiem, lecz również z częścią swoich pieniędzy i nieruchomości. Czasami jest to dla niej niezwykle niesprawiedliwe, lecz w oczach sądu obydwoje małżonkowie podczas całego pożycia zgromadzili wspólnie majątek .Jeżeli bierzemy rozwód bez orzekania o winie nikt nie płaci alimentów, a majątek jest dzielony tak jak zażyczą sobie tego małżonkowie. W jaki sposób można przeprowadzić takie rozwód? Wystarczy zerknąć na strony internetowe adwokatów, gdzie znajdują się odpowiednie informacje.

Sprawa rozwodowa prowadzona z myślą o tym, by nie orzekać o winie, jest najprostszą do przeprowadzenia. Oczywiście obydwie strony muszą się pogodzić z tym, że nikt nie dostanie alimentów, ale czasami nie to jest najważniejsze. W końcu rozpad małżeństwa i tak jest na tyle traumatycznym przeżyciem, że nie warto przedłużać samej sprawy w nieskończoność.

Więcej na ten temat tutaj: Rozwód bez orzekania o winie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here