Gdzie przyda się drukarka do etykiet samoprzylepnych

Szybkie przygotowywanie etykiet samoprzylepnych znacznie ułatwia pracę. Dzisiaj do tego celu najczęściej wybierane są nowoczesne drukarki. Etykiety można wykonać wtedy błyskawicznie!

Drukarki etykiet samoprzylepnych – co to jest?

Drukarkami do etykiet samoprzylepnych nazywa się urządzenia drukujące, które pozwalają na przygotowanie etykiet, czyli różnego rodzaju materiałów zawierających informacje na papierze lub innej nawierzchni. Druk najczęściej odbywa się techniką termiczną albo termotransferową.

Specjalna drukarka do etykiet samoprzylepnych może usprawnić przygotowanie wielu typów materiałów, dzięki czemu znalazła ona szerokie zastosowanie w różnych branżach.

Co można wydrukować na drukarce do etykiet?

Nowoczesne drukarki przeznaczone do etykiet to urządzenia, które pozwalają na szeroką personalizację paramentów wydruku. Mogą drukować etykiety w wielu formatach, zarówno w czerni, jak również w kolorze. Wybrane modele pozwalają na przygotowanie etykiety bezpośrednio na urządzeniu, inne natomiast wymagają podłączenia do komputera.

Za pomocą drukarki etykiet można wydrukować:

– kody kreskowe
– kody QR
– teksty
– grafiki

Drukarki do etykiet samoprzylepnych – zastosowanie

Drukarki do etykiet samoprzylepnych drukują materiały o szerokim zastosowaniu. Dzięki temu mogą posłużyć między innymi do przygotowywania etykiet logistycznych do wysyłki paczek, metek cenowych, etykiet produktowych, etykiet porządkujących i instalacyjnych, plomb gwarancyjnych.

Drukarka do samoprzylepnych etykiet sprawdzi się w:

– sklepie stacjonarnym i internetowym
– firmie transportowej, logistycznej
– firmie produkcyjnej
– firmie gastronomicznej
– firmie instalacyjnej
– biurze

Rodzaje drukarek do etykiet – co wybrać?

Przede wszystkim drukarka do etykiet samoprzylepnych powinna być indywidualnie dopasowana do swojego przeznaczenia.

Tam, gdzie konieczne jest szybkie przygotowywanie etykiet na miejscu, najlepiej sprawdzą się przenośne drukarki, które pozwalają na zaprojektowanie treści wydruku bezpośrednio na urządzeniu. Gdy z kolei etykiety projektuje się na komputerze i drukuje się w większych wolumenach, najlepiej wybrać bardziej wydajny i większy model stołowy – stacjonarny podłączany kablem USB lub z łącznością Bluetooth, WiFi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here