Jak sprzedać niepotrzebne rzeczy i to bez większego wysiłku?

Odnalazłeś w swoim domu niepotrzebne rzeczy i nie wiesz, co z nimi dalej zrobić? Za chwilę pokażę Ci jakJak budować relacje z klientem - 14 sekretnych praw. Czytaj więcej ... » skutecznie się ich pozbyć i jeszcze nieźle na tym zarobić. Gotowy?

Właściwie to nieważne, co chcesz sprzedać. Mogą to być na przykład stare meble, książkiKsiążki o sprzedaży, które koniecznie musisz przeczytać. Czytaj więcej ... », ubrania, sprzęt elektroniczny, wózki dziecięce, rowery, narzędzia, czy inne urządzenia, ale uwierz mi, że chętnych by je od Ciebie odkupić naprawdę nie brakuje.

Oczywiście, jeśli wolisz możesz oddać wszystko za darmo komuś, kto ich potrzebuje. Mogą to być Twoi znajomi, koledzy, przyjaciele, sąsiedzi, czy znajomi sąsiadów, ale jeśli znalazłeś się już na tej stronie i czytasz ten tekst, to wierzę, że bardziej zależy Ci na tym, aby wszystko sprzedać i od razu cieszyć się gotówką. Prawda?

Jeśli się ze mną zgadzasz, za chwilę zdradzę Ci, co powinieneś dalej zrobić.

Jak sprzedać niepotrzebne rzeczy?

Możliwości jest naprawdę wiele. Skupię się jednak na tych, które sprawią Ci najmniej kłopotu i właściwie nie będą Cię nic kosztować – no może poza drobnym wysiłkiem fizycznym i umysłowym.

Tablice i słupy ogłoszeniowe

Rozejrzyj się po okolicy i poszukaj miejsc gdzie mógłbyś umieścić swoje ogłoszenie. To nie powinno być trudne zadanie, a zwłaszcza, że  na pewno koło takich często przechodzisz. Dobre punkty to również te, które są najczęściej odwiedzane.

Urzędy, instytucje i placówki administracji publicznej

Właściwie w większości budynków znajdziesz tablicę ogłoszeniową, na której umieszczane są informacje i komunikaty. Sprawdź, czy Twoje ogłoszenie o sprzedażEfektywność w sprzedaży - Zrób to, czego nie robią inni sprzedawcy!. Czytaj więcej ... »y komponuje się w inne udostępnione treści i śmiało pozostaw po sobie ślad. To Cię nie będzie nic kosztować! Co jeszcze możesz zrobić?

Tablice, gabloty ogłoszeń w supermarketach

Większość supermarketów i sieć dużych sklepProfesjonalna obsługa klienta w sklepie odzieżowym. Czytaj więcej ... »ów posiada bezpłatne tablice ogłoszeń przygotowane specjalnie dla klientJak zdobywać referencje i polecenia od swoich klientów. Czytaj więcej ... »ów. Czasami można tam znaleźć naprawdę ciekawe oferty, ale i można nieodpłatnie zamieścić swoje własne ogłoszenie. Dlaczego i Ty miałbyś z tego nie skorzystać?

Ważne: Zawsze pamiętaj, aby promować swe ogłoszenia w miejscach do tego przeznaczonych.

Ogłoszenia w lokalnej prasie

Również i tu możesz zamieścić swoje ogłoszenie – nieodpłatnie lub po bardzo niskich kosztach,  już za kilka złotych. To jedna z najbardziej efektywnych form dotarcia do klientów. Zaletą prasy lokalnej jest jej większa żywotność - dłużej pozostaje w domach czytelników i chętniej jest czytana przez całą rodzinę niż dzienniki ogólnopolskie, dzięki temu zwiększają się Twoje szanse na zrobienie naprawdę dobrego interesu. Nieprawdaż?

Bazary, targowiska

W miejscu takim ja te, łatwo możesz znaleźć bardzo wielu klientów na swoje towary i produkty. Każdemu z nas często zdarza się robić zakupyProfesjonalna obsługa klienta w sklepie odzieżowym. Czytaj więcej ... » na tzw. bazarach, czy targowiskach. Są one bardzo popularne chociażby ze względu na rozmaitość sprzedawanych produktów, również używanych – takie jak Twoje. Może spróbujesz?

A teraz pozwól, że zdradzę Ci mój największy sekret: Forma tej reklamy może przewyższyć nawet Twoje najśmielsze oczekiwania.

Darmowe portale/serwisy z ogłoszeniami w Internecie

Największą zaletą dodawania ogłoszeń w Internecie jest to, że na wybranych portalach, o których dowiesz się za chwilę, możesz zamieścić je zupełnie za darmo. Dodatkowo masz tu do dyspozycji o wiele większą przestrzeń na napisanie tekstu ogłoszenia niż w gazecie i możesz dodać swoje zdjęcia, co znacznie uatrakcyjni Twoją ofertę.

Darmowe portale ogłoszeń, dzięki którym udało mi się sprzedać już niejedną rzecz i to w krótkim czasie, i z których zawsze skorzystam gdy będę chciał się pozbyć niepotrzebnych rzeczy, to: Tablica.pl i Gumtree.pl. Rzuć na nie okiem i mądrze z nich korzystaj!

Ale to jeszcze nie wszystko, co mam Ci do przekazania.

Czy istnieje sekret jak pisać jasne, rzeczowe i przyciągające klientów ogłoszenia?

No pewnie!

Jak przykuć uwagę Czytelnika?

Staraj się aby tekst Twojej oferty był skierowany do konkretnej osoby. Nie pisz do tłumów – pisz do jedej osoby, tak aby skłonić ją do podjęcia określonego działania, a w tym przypadku – do zakupu. Skup się na problemie nabywcy i napisz jakie rozwiązanie proponuje Twój produkt.

Na koniec, spójrz jeszcze na kilka cennych wskazówek, które mogą Ci się przydać, gdy będziesz pisał swoją ofertę.

  • Rozpocznij tekst ogłoszenia dobrym nagłówkiem, przyciągającym uwagę odbiorców.
  • Pokaż problem jaki rozwiązuje rzecz lub przedmiot, który sprzedajesz.
  • Daj na to dowód i dobry przykład.
  • Jeśli jest taka możliwość dodaj kilka dobrych zdjęć przedmiotu, który chcesz sprzedać.
  • Nie pisz oferty anonimowo, podpisz ją przynajmniej swoim imieniem.
  • Cena – zadaj sobie pytanie, czego właściwie oczekujesz.
  • Nie zapomnij umieścić w ogłoszeniu swoich danych kontaktowych, aby można się było z Tobą łatwo skontaktować.
  • Na końcu dopisz krótkie zdanie, które zachęci klientów do zakupu.

Ważne: Gdy edytujesz krótkie ogłoszenie do prasy, tekst powinien zawierać tylko najważniejsze informacje.

Pamiętaj! Możesz skusić ludzi do wykonania określonego działania, kusząc ich czerwonym, soczystym jabłkiem. A tego właśnie chcesz, prawda?