„Jeśli mam mówić przez dziesięć minut, potrzebuję tygodnia na przygotowania; jeżeli piętnaście – trzech dni; jeśli pół godziny – dwóch dni; jeśli przez godzinę – mogę zacząć zaraz”

- Woodrow Wilson.

Czy naprawdę potrzebuję, aż 7 dni na przygotowanie się, do 10 minutowej prezentacji czy wystąpienia? Jeżeli będziesz miał wystarczająco dobry plan, na którym się oprzesz, z pewnością wyrobisz się w czasie. Od czego więc zacząć?

Na samym początku, dobierz odpowiedni temat. Już sam tytuł prezentacji powinien skłaniać słuchaczy do głębszych przemyśleń i zastanowienia się nad istotą i celem waszego spotkania. Śmiało możesz postawić w tym miejscu pytanie. Sprawdź sam, że to naprawdę działa.

Teraz potrzebujesz dobrego planu, według którego poprowadzisz ciekawe i elektryzujące spotkanieTelefonowanie do klientów. Dziewięć zasad, o których koniecznie musisz pamiętać!. Czytaj więcej ... », i na którym żadna z zebranych na sali osób, nie pozwoli sobie nawet na najkrótszą drzemkę. A powinien on wyglądać tak:

Prezentacja sprzedażowaKluczowe techniki prezentacji, które zelektryzują Twoją publiczność. Czytaj więcej ... » – Twój plan (max. 10 minut!)

 1. punkt widzenia,
 2. powody,
 3. przykład,
 4. ponowne przedstawienie punktu widzenia,
 5. podsumowanie,

JakJak budować relacje z klientem - 14 sekretnych praw. Czytaj więcej ... » mogłoby to wyglądać w praktyce?  – przykład.

PREZENTACJA SPRZEDAŻOWA – PRZYKŁAD

Wybrany temat:

Jak wykorzystać potencjał mediów społecznościowych, aby budować trwałą przewagę konkurencyjną na rynku?

Przywitaj się i przedstaw

Dzień Dobry! Nazywam się […]. Wiem, jak cenny jest dla Państwa czasZarządzanie czasem w czterech prostych krokach. Czytaj więcej ... » i doceniam to, że znaleźliście Państwo chwilę, aby przybyć na dzisiejsze spotkanie. Dziękuję wszystkim za obecność i przyrzekam, że prezentacja potrwa nie więcej, niż 10 minut i gwarantuję, że dowiecie się z niej Państwo wielu interesujących rzeczyJak sprzedać niepotrzebne rzeczy i to bez większego wysiłku?. Czytaj więcej ... ».

#1

W ostatnich latach obserwujemy oszałamiający rozwójNajlepsze szkolenia sprzedażowe oferują ci Twoi klienci!. Czytaj więcej ... » mediów społecznościowych. Coraz więcej firm wykorzystuje już serwisy społecznościowe, aby dotrzeć do swoich klientRelacje z klientami. Co każdy sprzedawca chciałby wiedzieć. Czytaj więcej ... »ów, a w/g badań firmy X, już niemal za dwa lata będą one pełnić podstawową rolę w komunikacji dla ponad 30% firm na rynku.

[Czy i Państwo chcielibyście przyłączyć się do tej grupy?]

#2

W ciągu następnych kilku minut, chce przedstawić Państwu kilka pomysłów i skutecznych rozwiązań, które dadzą Państwu doskonałą okazję na dotarcie z przekazem do szerokiego grona publiczności w znacznie szybszy i łatwiejszy sposób niż kiedykolwiek dotąd oraz pozwolą Państwu również na realizację celów biznesowych.

[Czy to będzie dobry cel dla którego się dzisiaj wspólnie spotkaliśmy?]

[Ile z obecnych tu osób korzysta z serwisów społecznościowych?], itp.

 #3

Nasi klienciJak zachęcić klienta aby wydał więcej?. Czytaj więcej ... » stale powtarzają nam, jak nasze usługi odmieniły ich życie. (Podaj w tym miejscu krótki przykład … )

#4

Szanowni Państwo. Naprawdę, istnieje skuteczny sposób na dotarcie z przekazem do szerokiego grona klientów, który pozwoli realizować Państwu celeJak osiągnąć sukces w życiu - Zaplanuj swoją przyszłość. Czytaj więcej ... » biznesowe. Ten sposób to – Social Media.

#5

Podsumowując, aby zbudować szeroką społeczność, spośród której rekrutują się Państwa potencjalni klienci, należy:

 • dokonać analizy grup docelowych,
 • dobrać odpowiednie kanały i sposoby na komunikację z odbiorcami,
 • stworzyć strategię zaangażowania Społeczności,
 • wdrożyć skuteczne działania promocyjne,
 • raport, analiza wyników

Zakończenie

Jeśli poważnie myślą Państwo o przewadze konkurencyjnej i zdobywaniu nowych klientów sięgnijcie po usługi … (twoja firma) np. Social Commerce!

(W tym miejscu, czas przeznaczony na pytaniaZamykanie sprzedaży - czyli jak nie zawieść klienta. Czytaj więcej ... » i odpowiedzi).

Do prezentacji wykorzystaj też wcześniej przygotowane slajdy. Kilka, ciekawych i pomysłowych, w zupełności powinno wystarczyć. Zagraj na wyobraźni słuchaczy i nie zmuszaj ich do czegoś, czego sam nie chciał byś robić, albo byłoby to dla ciebie nudne. Pozwól im patrzeć, słuchać i myśleć.

Przykładowa prezentacja do powyższego tematu – pobierz

2 Responses to Prezentacja sprzedażowa. Jak przygotować skuteczną prezentację handlową

 1. Mark Chilem pisze:

  Ciekawy artykuł. W prezentacji faktycznie dobry plan to podstawa. Jeśli do tego doda się energie i mocne – nieprzegadane slajdy to robi to ogromne wrażenie, zwłaszcza na krótkich prezentacjach.

Dodaj swój komentarz

Strona główna | Oferta współpracy | Szkolenia ze sprzedaży | Audyt sprzedaży | Doradztwo sprzedażowe | O Autorze | Kontakt
Polityka prywatności | Polityka Cookies | Mapa strony

stat4u
css.php
Czytaj równieżclose